Gentle Skills В Іт: Чому Вони Потрібні Кожному Айтішнику Та Як Їх Розвивати

Його робочий час базується на вирішенні завдань — від пошуку даних за допомогою мови запитів до проєктування сховища даних. Метанавички сприяють постійному бажанню навчатися впродовж усього життя і слугують основою для розуміння, як освоювати нові навички. Сьогодні ключ до успіху в будь-якій сфері та професії — постійний розвиток, саме тому навички нової епохи так важливі для кар’єрного зростання. При зміні країни змінюється все – у вас з’являється новий будинок, новий спосіб життя, іноземна команда, нові правила. Успішний вихід на ринок, зростання прибутку та бази користувача, цитування в пресі та соцмережах, фідбек користувачів – все залежить від етапу розвитку продукту. Взагалі Scrum і Kanban входять безпосередньо до сімейства практик Agile, орієнтованих спочатку на оптимізацію розробки програмного забезпечення.
Особливу увагу в книжці приділено тому, як потрібно мислити та діяти в кризу. Концепція Lean startup допомагає швидко тестувати ідеї та вибирати відповідну бізнес-модель розвитку такого продукту, за який люди будуть готові платити. Задача Lean startup — уникнути витрати сил і бюджету на продукт, не потрібний користувачам.
А ще це хороша можливість частіше змінювати інтер’єр та досліджувати свої смаки. У творчій професії ніщо не має відволікати від натхнення. Для кераміста важливі зручний стілець чи навіть лавка, які легко мити. А ще у пригоді будуть мудборди з ексізів майбутніх робіт.

Можливо, деякі виші і мають такі спеціалізації, проте вони не зовсім відповідають потребам ринку. Тож якщо вирішили стати PM-ом — готуйтеся, що нові знання потрібно опановувати самостійно і вчитися здебільшого на практиці. І навіть коли ви працюєте віддалено, і вашу роботу координує менеджер проекту – ви все одно працюєте в команді. Двоє людей – вже команда, і ви повинні вміти співпрацювати і, як мінімум, не підводити один одного. Тайм-менеджмент – це наука не тільки про час та пунктуальність. Перший – точка збору, уточнення та пріоритету вимог до продукту.
Звичайно ж, за великого бажання можна обійтися лише інструментами Google (Docs, Sheets та ін.) та месенджером для організації командної роботи та управління проектом. Але це, м’яко кажучи, не надто продуктивно. Список можна продовжувати до нескінченності.

Продакт Менеджер Двома Словами – Що Це За Фахівець?

Як доктор Ватсон поруч із Шерлоком Холмсом. Якщо вони симбіотично зростаються, вони обидва стають унікальним купівельним пунктом для ваших клієнтів. Бізнес-аналітик може перейти в системний аналіз, вирости до IT-архітектора. Результат роботи дата-аналітика — нова інформація, якою користуються маркетологи, СЕО або інші фахівці підприємства. Усі ці особисті компетенції належать до певної форми мислення.

  • PM повинен вміти складати RACI-матрицю, або матрицю обов’язків.
  • Аналітик даних — спеціаліст, який розв’язує бізнес-задачі через   аналізування даних.
  • Meta skills — якщо трактувати цей термін буквально, то це навички, які “виходять за межу”.
  • Growth для продуктолога неможливий без навички правильно оцінювати та використовувати кризові ситуації.

За цією спеціальністю можна розвиватись як на індивідуальному рівні, роблячи все вагоміший внесок у продукт, так і на рівні менеджменту, розвиваючи управлінські навички. Проєкти зазвичай існують в якомусь середовищі, вони не відірвані від того, що відбувається в країні, компанії. Всі обов’язки проєктного менеджера на кожній з цих позицій описані у фреймворку SFIA.

«виживають Тільки Параноїки: Як Використовувати Кризові Періоди, З Якими Стикається Будь-яка Компанія» Ендрю Гроув

Для Business Analyst не так важливо достеменно володіти технічною стороною процесу, натомість для Data Analyst це буде основною відповідальністю. Потрібно розвивати здатність знаходити і підтримувати мету на роботі, особливо, якщо є лідерські амбіції. – Менеджер проекту – це, в першу чергу, лідер в проекті.
Редакція запрошує читачів додавати власні новини в розділ “Від читачів”. Сайт 20minut.ua входить до видавничої групи RIA Media, яка також є частиною Медіа корпорації RIA © 20minut.ua. вакансія Product Manager Будь-яка публiкацiя, передрук чи наступне поширення матеріалів сайту у друкованих або електронних засобах масової інформації можлива винятково у разі письмового дозволу правовласника.
Soft і hard skills для продакт-менеджерів
Головне пам’ятати, що нові знання обов’язково потрібно закріпити на практиці, інакше це буде як історія з «вічними студентами». Книги з розробки, маркетингу — це фундамент для будь-якого Product Manager, але сфера високих технологій дуже швидко змінюється. Тому продакт-менеджеру важливо тримати руку «на пульсі», а отже, без блогів, соціальних мереж і Телеграм-каналів не обійтися.
Ми вважаємо їх авторитетами частково тому, що приємно згадувати людину, яка досягла таких вершин. Однак варто пам’ятати, що в 99% випадків геніальні продукти створені не одним великим мислителем — над ними працювали команди кваліфікованих фахівців. Завдання менеджера з продукту полягає в розробці унікального способу керівництва такою роботою. Іноді можна знайти вакансії для Junior продуктових менеджерів, яких наймають асистентами до Senior продакт-менеджерів.

Чим Відрізняється Product Proprietor Від Product Manager?

Одна з небагатьох книжок з маркетингу, яка наповнена зрозумілими графіками, схемами, таблицями та реальними кейсами, і все це легко сприймається. Роджеру Бесту вдалося гармонійно об’єднати теорію та практику в одному місці, зробивши акцент на сучасних способах просування товарів і послуг, аналітиці та метриках. Одна з «фішок» книжки — приклади маркетингових планів і завдання для самоконтролю.
Однак наведені вище Soft Skills – це більше теорія. Ми ж зараз поговоримо про практичний бік цього питання. Усе це впливає на те, як виглядають навички сучасного проєктного менеджера. Якщо команда ніколи не працювала разом з проєктним менеджером, то це цілком очевидне питання. Адже більшість розробників тягнуть на собі обов’язки менеджера проєктів та самі цього не розуміють.
Ефективне виявлення больових точок — ще одна важлива метанавичка, що демонструє здатність розуміти основні проблеми і те, де дії фахівця можуть мати найбільший вплив. Вивчення болю клієнта і розуміння, для кого ти робиш продукт — допомагає зрозуміти, як його реалізувати і піднести клієнтам, щоб вони були зацікавлені в продукті. Багато роботодавців, які шукають співробітників у свою команду, надають перевагу кандидатам з більшим досвідом і розвиненими технічними компетенціями під посаду.
У середовищі HR-менеджерів популярний жарт про те, що за hard expertise співробітників беруть на роботу, а за delicate skills (точніше, за їх відсутність) звільняють. Мета цієї фази — зрозуміти, чого насправді хоче користувач, і чи зможе новий продукт вирішити проблему користувача. Далі подивимося, які скіли знадобляться для роботи над ідеєю продукту.
Наприклад, зараз є вакансії продакт-менеджера у фармацевтичну компанію «Дарниця», де задача — створювати нові фармацевтичні продукти для того, щоб продавати їх гуртом, і це теж продакт-менеджмент. Розвинені “м’які” навички однозначно допомагають в кар’єрних сходах, тому що з кожною новою сходинкою стає все більше обов’язків. Якщо ви хочете дорости до сеньйора, то варто задуматися про розвиток delicate skills. Від джуна він відрізняється не тільки своїм досвідом, але і здатністю приймати рішення, які будуть вигідні для компанії.
Для цього потрібно бути експертом у тій сфері, де працює PM. Особливо це важливо при роботі зі складними, або так званими «токсичними» клієнтами. Для спілкування з ними потрібно вибудувати певні правила – це допоможе запобігти вигоранню менеджера. У цьому матеріалі ви зможете знайти відповіді на ці запитання, а також дізнаєтеся про професійний план розвитку проєктного менеджера та особливості побудови кар’єри у цій сфері. Тому необхідний технічний бекґраунд для проджекта — це розуміння загальних принципів, як створюється програмний продукт.
Soft і hard skills для продакт-менеджерів
У наші дні у клієнта так багато можливостей, що подорож клієнта стала ключовим поняттям у залі засідань. Той, хто надає найбільш гнучкий, привабливий, надійний та інноваційний продукт та/або підтримку, виграє клієнта. Уявіть, що станеться, якщо ви блискучий нейрохірург (Hard Skills), але у вас короткий характер (Soft Skills). Або як пожежник ви можете плавати дуже швидко (Hard Skills), але ви не можете співпрацювати з товаришами по команді (Soft Skills). Або ви є сертифікованим тренером або тренером TTISI (жорсткі навички), але вам важко слухати інших (Soft Skills). Не так складно передбачити, що ви можете боротися за порятунок життя, яке ви збираєтеся врятувати, або допомогти своїм клієнтам розвиватися.

Кавасакі дає перевірені способи не тільки для успішного старту проєкту, а й для його виведення на ринок з подальшим масштабуванням. Усе це подано в простій і зрозумілій формі з прикладами. Product Management — позиція загально бізнесова. Можна піти в нафтогазовий сектор і бути там продактом.

Така людина займається всіма фазами розробки – від дискавері до виходу в продакшен. Відстежує початковий фідбек, створює та коригує роадмап проекту. Відповідає на запитання дизайнерів, розробників, тестування та замовників.

Leave a Reply